Start - Aktualności

Autor: System Publikacja: 05.06.2014
Mieliśmy Marzenia#nauka
Debata „Mieliśmy Marzenia#nauka” odbędzie się w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych przy ul. 75. Pułku Piechoty 1A w Chorzowie 6 czerwca w godz. 10:00-13:00. Temat główny dyskursu brzmi: „Czy nasz potencjał naukowy zamienia się w sukces gospodarczy?”. Debata odbywa się w ramach podsumowania dekady członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Oprócz tematu głównego jutrzejszej debaty „Mieliśmy Marzenia#nauka”, organizowanej przez Politechnikę Śląską, Politechnikę Częstochowską, Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku Białej, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Śląski oraz wojewodę śląskiego, dyskusja dotyczyć będzie m.in. praktycznego wyglądu współpracy sektora B+R ze środowiskami gospodarczymi, roli jaką spełniają faktycznie klastry i parki naukowo-technologiczne w regionie, ofercie kształcenia śląskich uczelni – czy nadąża/wyprzedza ona oczekiwania rynku pracy oraz konkretnych przykładów transferu pomysłów z laboratoriów na rynek, którymi możemy się – ewentualnie – pochwalić.
Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali:
- dr inż. Arkadiusz Szmal – dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej,
- dr inż. Arkadiusz Kociszewski z Politechniki Częstochowskiej,
- dr inż. Jerzy Tomaszewski – dyrektor Centrum Informacji i Transferu Technologii Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej,
- prof. dr hab. n. med. Aleksander L. Sieroń – kierownik Katedry i Zakładu Chirurgii Ogólnej Molekularnej i Genetyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,
- dr hab. Robert Tomanek – prorektor ds. organizacji, finansów i rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Jutrzejszą debatę „Mieliśmy Marzenia#nauka” moderował będzie mgr inż. Mariusz Piasecki – broker innowacji Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Aktualności
Pokaż wszystkie



Otwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.

IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności