A A+ A++
photo
Author: System Published at: 14.10.2019

Noc w Instytucie Lotnictwa z Politechniką Śląską

W Instytucie Lotnictwa w Warszawie 11 października zorganizowano kolejną, dziesiątą, a więc jubileuszową „Noc w Instytucie Lotnictwa”, która przyciągnęła tysiące entuzjastów i pasjonatów lotnictwa.
W wydarzeniu nie mogło zabraknąć Politechniki Śląskiej, zatem jako jeden z wystawców obecna była Katedra Technologii Lotniczych Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej, prezentując zarówno swój samolot, jak i możliwości kształcenia w branży lotniczej. Na wystawie, tuż obok największego portu lotniczego w Polsce – Lotniska im. Fryderyka Chopina zaprezentowało się ponad 100 różnych firm, szkół i uczelni z branży lotniczej.
Wydarzenie było niepowtarzalną okazją do zapoznania się z działalnością organizacji lotniczych zajmujących się m.in. konstruowaniem i produkcją statków powietrznych, badaniami i wdrożeniami najnowszych technologii lotniczych, transportu ludzi i towarów, kształceniem i szkoleniem personelu lotniczego. Można było wysłuchać wielu zajmujących wykładów – o świecie lotniczym i przestrzeni kosmicznej – oraz podziwiać panoramę stolicy i lotniska , z wyjątkowo otwartego w tym dniu tarasu widokowego. Wydarzenie to zgromadziło tłumy ludzi dla których lotnictwo to przede wszystkim pasja.
 
Celem uczestnictwa przedstawicieli Uczelni w tym przedsięwzięciu była promocja działalności naukowej i badawczo-wdrożeniowej prowadzonej przez pracowników naukowych Politechniki Śląskiej w obszarach związanych z lotnictwem i kosmonautyką,  Zaprezentowano także bogatą ofertę kształcenia i szkolenia personelu lotniczego ,a w tym m.in.:
  • Katedry Technologii Lotniczych Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej w Gliwicach, która kształci w specjalnościach: nawigacja lotnicza – pilotaż, a także mechanika i eksploatacja lotnicza,
  • Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego ATO Politechniki Śląskiej w Gliwicach – organizacji uprawnionej do realizacji zintegrowanego szkolenia lotniczego do poziomu licencji pilota zawodowego ATPL(A),
  • Akademickiego Ośrodka Szkolenia Mechaników Obsługi Technicznej Part-147 – organizacji  uprawnionej do realizacji szkoleń mechaników lotniczych w kategoriach: B1.1, B1.2 i B1.3.
W trakcie wystawy zostały przedstawione eksponaty i materiały promocyjne, a także – samolot Aero AT-3 i bezzałogowe statki powietrzne – drony. Eksponaty te były niewątpliwym magnesem przyciągającym tłumy zwiedzających, w tym rodziny z dziećmi, dla których niesamowitą frajdą była możliwość zrobienia sobie zdjęcia w kokpicie samolotu w charakterystycznej czapce pilota.
Politechnika Śląska planuje stałą obecność na kolejnych edycjach tego imponującego wydarzenia zachęcając młodzież do studiów na kierunkach lotniczych realizowanych w murach górnośląskiej uczelni.

 
Share:fbtwitter
photo

World Engineering Day – online conference on 04 March

System
2021-02-24 13:21:05
2021-03-07 00:43:12
24.02.2021
photo

Trzecia edycja Forum Akademicko-Gospodarczego

System
2021-02-24 09:06:32
24.02.2021
photo

Konferencja naukowa w ramach POB6

System
2021-02-24 08:19:15
24.02.2021
photo

Students of the SUT awarded scholarships by the Minister of Education and Science

System
2021-02-23 14:03:16
2021-03-07 01:15:20
23.02.2021
1 from 911

Show more

Events

Show all

© Silesian University of Technology

General information clause on the processing of personal data by the Silesian University of Technology

The authors - the organizational units in which the information materials were produced, are fully responsible for the correctness, up-to-date and legal compliance with the provisions of the law. Hosted by: IT Center of the Silesian University of Technology ()

Data availability statement

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie