News

photo
Author: System Published at: 28.01.2018

Konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2018” na Politechnice Śląskiej

Prawie 200 przedstawicieli uczelni z całej Polski przyjedzie na Politechnikę Śląską, aby wziąć udział w dyskusji na temat umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego. Konferencja „Studenci zagraniczni w Polsce 2018”, organizowana wspólnie przez Politechnikę Śląską i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, odbędzie się 29 i 30 stycznia w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach. W konferencji weźmie również udział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
 
„Studenci zagraniczni w Polsce 2018” to konferencja organizowana cyklicznie w ramach wieloletniego programu „Study in Poland”, prowadzonego wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Tegoroczna edycja będzie poświęcona aktualnym kwestiom umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego, rozwojowi mobilności studentów i pracowników naukowych, a także promocji potencjału intelektualnego miast i regionów. Będzie to zarazem znakomita okazja do zapoznania się z najlepszymi doświadczeniami polskimi i zagranicznymi w tym zakresie.
 
Umiędzynarodowienie jest główną siłą napędową rozwoju szkolnictwa wyższego na świecie. Również w Polsce zwiększa się od kilku lat liczba programów studiów prowadzonych w językach obcych oraz liczba studentów zza granicy. Działania w tym zakresie są priorytetem wielu uczelni. Dlatego też w konferencji wezmą udział rektorzy, prorektorzy oraz dyrektorzy ds. współpracy międzynarodowej i promocji polskich uczelni. Nie może również zabraknąć głosu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W dyskusji weźmie więc również udział minister Jarosław Gowin.
 
Rozwój umiędzynarodowienia, w szczególności pozyskiwanie uzdolnionych studentów zagranicznych na polskie uczelnie, wymaga przygotowania oferty atrakcyjniejszej niż spotykana w wielu uczelniach w krajach zachodnich. Podczas sesji „Współpraca nauka-biznes-samorząd szansą na pozyskanie uzdolnionych studentów zagranicznych”, w której wezmą udział m.in. prezydenci Katowic, Gliwic i Zabrza, przedstawiona zostanie koncepcja wspólnych działań uczelni, biznesu i samorządu. W programie konferencji znalazły się także sesje poświęcone m.in. umiędzynarodowieniu edukacji w Wielkiej Brytanii z udziałem ambasadora Jonathana Knotta oraz sesja „Jak rekrutować do Polski studentów z Kazachstanu i Wietnamu?”, w której weźmie udział ambasador Kazachstanu Margułan Baimuchan.
 
Program konferencji dostępny jest tutaj.
Share:fbtwitter
photo

V konferencja tematyczna POB5

System
2020-12-16 07:25:23
16.12.2020
photo

II seminarium naukowe POB6

System
2020-12-16 07:23:29
16.12.2020
photo

Prezentacja specjalności na studiach magisterskich na Wydziale Inżynierii Biomedycznej

System
2020-12-16 06:16:32
16.12.2020
photo

Studia II stopnia na Wydziale Mechanicznym Technologicznym

System
2020-12-14 14:18:01
14.12.2020
8 from 912

Show more

© Silesian University of Technology

General information clause on the processing of personal data by the Silesian University of Technology

The authors - the organizational units in which the information materials were produced, are fully responsible for the correctness, up-to-date and legal compliance with the provisions of the law. Hosted by: IT Center of the Silesian University of Technology ()

Data availability statement

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie