News

photo
Author: System Published at: 19.03.2020

Platforma Zdalnej Edukacji – dynamika zajęć zdalnych na Politechnice Śląskiej nabiera tempa!

Od 16 marca aż do odwołania zaprzestaliśmy prowadzenia  zajęć w trybie kontaktowym. Obecnie zajęcia na Politechnice Śląskiej są prowadzone tylko za pośrednictwem Platformy Zdalnej Edukacji, a posiadanie konta na Platformie i korzystanie z niego stało się warunkiem koniecznym do uzyskania zaliczenia zajęć.
 
Wkroczyliśmy w okres całkowitego przeniesienia się na tryb zdalnej edukacji. Jest to sytuacja nowa dla większości nauczycieli akademickich i studentów. Wspólnie cały czas się uczymy, poszukując i wdrażając nowe, coraz lepsze rozwiązania, korzystając w tym zakresie z oprogramowania Platformy Zdalnej Edukacji.
 
Operatorem i administratorem Platformy Zdalnej Edukacji jest Centrum Zdalnej Edukacji Politechniki Śląskiej. Centrum udostępnia dedykowany system informatyczny, przeznaczony do wspomagania oraz prowadzenia zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Materiały merytoryczne w ramach poszczególnych kursów opracowują i udostępniają sami prowadzący zajęcia nauczyciele akademiccy ze wszystkich jednostek organizacyjnych Uczelni.
 
Liczba przedmiotów realizowanych na Politechnice w trybie zdalnym w okresie zawieszenia zajęć dydaktycznych stale rośnie. W krótkim czasie, bo od 16 marca, czyli od dnia, gdy zgodnie z zarządzeniem rektora Politechnika Śląska przeszła na zdalny tryb kształcenia, obserwujemy bardzo dynamiczny przyrost kursów udostępnianych na Platformie Zdalnej Edukacji Politechniki Śląskiej. Jest to już nawet do kilkuset nowych przedmiotów dziennie, z których mogą korzystać zalogowani studenci.
 
Tylko z ciągu ostatnich 24 godzin z 18 na 19 marca zarejestrowano 400 przedmiotów, które ze świata realnego zostały przeniesione do cyberprzestrzeni. Obecnie liczba tych przedmiotów na Platformie wynosi ok. 3000. Średnia dzienna liczba logowań studentów i nauczycieli akademickich wynosi ok. 30 tysięcy. Co warto zaznaczyć obecnie na Uczelni kształci się blisko 19 tys. studentów i doktorantów!
 
Dla prowadzących zajęcia został przygotowany do dyspozycji specjalny szablon do tworzenia materiałów edukacyjnych oraz oprogramowanie do samodzielnego tworzenia materiałów dydaktycznych i edukacyjnych, wykorzystywanych w kształceniu zdalnym.
 
Zarówno studenci, jak i prowadzący zajęcia mogą skorzystać również z działań pomocniczych Centrum Zdalnej Edukacji, należą do nich:
- wsparcie techniczne i szkolenia  w zakresie zdalnej edukacji,
- popularyzacja nowoczesnych metod kształcenia na odległość,
- obsługa systemu  HelpDesk  dostarczającego pomoc oraz wsparcie techniczne dla użytkowników Platformy Zdalnej Edukacji.
 
Uczelnia dokłada wszelkich starań, aby organizacja zajęć zdalnych przebiegała sprawnie. Prowadzony jest monitoring sposobu działania systemu, tak aby przekaz informacji był poprawny i zachodził bez zakłóceń.
Share:fbtwitter
photo

World Engineering Day – online conference on 04 March

System
2021-02-24 13:21:05
2021-03-07 00:43:12
24.02.2021
photo

Trzecia edycja Forum Akademicko-Gospodarczego

System
2021-02-24 09:06:32
24.02.2021
photo

Konferencja naukowa w ramach POB6

System
2021-02-24 08:19:15
24.02.2021
photo

Students of the SUT awarded scholarships by the Minister of Education and Science

System
2021-02-23 14:03:16
2021-03-07 01:15:20
23.02.2021
1 from 912

Show more

© Silesian University of Technology

General information clause on the processing of personal data by the Silesian University of Technology

The authors - the organizational units in which the information materials were produced, are fully responsible for the correctness, up-to-date and legal compliance with the provisions of the law. Hosted by: IT Center of the Silesian University of Technology ()

Data availability statement

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie