News

photo
Author: System Published at: 01.04.2020

Konkurs projakościowy na dofinansowanie badań związanych ze zwalczaniem COVID-19

Status uczelni badawczej zobowiązuje do aktywnego poszukiwania naukowych rozwiązań dotyczących powstrzymania pandemii wirusa SARS-CoV-2. Z myślą o usprawnieniu tego typu przedsięwzięć w życie weszło Zarządzenie nr 64/2020 Rektora Politechniki Śląskiej z 25 marca 2020 r. w sprawie konkursu projakościowego na dofinansowanie badań związanych ze zwalczaniem COVID-19. Na jego mocy wszystkie osoby realizujące czynności badawcze w związku z koronawirusem lub pragnące wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w celu wspomożenia walki z pandemią będą mogły otrzymać specjalne wsparcie finansowe.

– Jako uczelnia badawcza mamy szczególny obowiązek aktywnego włączania się w poszukiwania naukowych, skutecznych rozwiązań powstrzymania pandemii koronawirusa (SARS-CoV-2). Aby efektywnie wspomóc Państwa zaangażowanie w tym obszarze ogłaszam na mocy Zarządzenia konkurs projakościowy na dofinansowanie badań związanych ze zwalczaniem COVID-19 – powiedział w specjalnym komunikacie do Wspólnoty Politechniki Śląskiej JM Rektor prof. Arkadiusz Mężyk. –Mam nadzieję, że to rozwiązanie ułatwi Państwu realizację badań już rozpoczętych i umożliwi poszukiwanie skutecznych rozwiązań w walce z zagrożeniem, które tak dotkliwie dotyczy nas wszystkich – dodał.

W ramach konkursu należy stworzyć zespoły badawcze, których skład może być zdywersyfikowany (nie tylko pracownicy, ale także doktoranci i studenci).
Kierownik tak ukształtowanej grupy zobowiązany jest do złożenia wniosku w Biurze Badań Naukowych w nieprzekraczalnym terminie do 8 kwietnia 2020 roku (środa).
 
W skład komisji opiniującej wchodzą Prorektor ds. Nauki i Rozwoju prof. Marek Pawełczyk, Prorektor ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym prof. Janusz Kotowicz, Pełnomocnik Rektora ds. Priorytetowego Obszaru Badawczego Onkologia Obliczeniowa i Spersonalizowana Medycyna prof. Joanna Polańska, Dziekan Wydziału Automatyki, EIektroniki i Informatyki, oraz prof. Marek Łos, Dyrektor Centrum Biotechnologii.

W ramach wniosków ocenie podlegać będzie merytoryka (temat, przyjęte metody badawcze, rekomendacje uzyskane od autorytetów), potencjał osobowościowy (dotychczasowy dorobek naukowy kierownika i członków zespołu, charakterystyka ewentualnych partnerów zewnętrznych) oraz projekt prac (w tym m.in. harmonogram i wskazanie potrzebnego budżetu).

Przewidywane jest wsparcie grantowe w wysokości do 150 000 zł.
 
Konkurs dotyczący badań nad COVID-19 jest prawodzony także przez Narodowe Centrum Nauki. Więcej informacji o konkursie skierowanyn do osób realizujących czynności badawcze w związku z koronawirusem.
Share:fbtwitter
photo

Nabór do VI edycji konkursu na realizację IPS

System
2020-11-02 13:25:27
02.11.2020
photo

Pomóż w walce z COVID-19, wspierając produkcję ozonatorów z Politechniki Śląskiej

System
2020-11-01 09:28:48
01.11.2020
photo

Stanowisko Prezydium KRASP z 30 października 2020 r. w sprawie aktualnej sytuacji społecznej

System
2020-10-30 19:06:21
30.10.2020
photo

Apel Prezydium KRASP z 30 października 2020 r.

System
2020-10-30 16:42:32
30.10.2020
13 from 912

Show more

© Silesian University of Technology

General information clause on the processing of personal data by the Silesian University of Technology

The authors - the organizational units in which the information materials were produced, are fully responsible for the correctness, up-to-date and legal compliance with the provisions of the law. Hosted by: IT Center of the Silesian University of Technology ()

Rules for the use of "cookies" on the websites of the Silesian University of Technology

Data availability statement

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie